sme online
2242ubytovaní
Prihláste sa | Pridajte si ubytovanie  |   slovensky
19 osôb

Vybrané objekty:

Poslať známemu e-mailom

Správa:
text je príliš krátky
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Známeho e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Poslať
 

Vybrané objekty :

Rezervácia (nezáväzná)

Vaše meno a priezvisko:
Vaše meno je nesprávne.
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Váš telefón:
nesprávny formát čísla
Počet dospelých
nesprávny počet dospelých
Počet detí
nesprávny počet detí
Dátum od
 
Dátum do
 
Správa / Poznámka:
text je príliš krátky
Rezervovať
 

Najlepšie ubytovanie na Slovensku

Najlepšie hodnotené

Posledné hodnotené

10 Katarína Š. (Rodina s malými deťmi, 31.8.2014)

Pekná chata v naozaj krásnom a tichom prostredí, kvalitne vybavená, čistá, prispôsobená aj na pobyt s malými deťmi. Nemali sme počas pobytu žiadny problém, všetko fungovalo, ako malo. A za super cenu! Ďakujeme a určite sa radi vrátime.


9.6 Matúš (Skupina, 31.8.2014)

Komunikácia s majiteľom bola bezproblémová, priateľská. Priestory boli pekné a čisté, počas chladnejších dní je k dispozícii pec na dolnom poschodí, na hornom je krb, takže zima nehrozí. Dreváreň plná dreva:-) Hneď oproti chalupe je mäsiarstvo a údeniny, takže o šmak máte postarané, taktiež potraviny asi 200m od chalupy. Odporúčam aj pre ostatných!


10 Nicole (Rodina s malými deťmi, 31.8.2014)

Das Landhaus und der Garten sind in einem sehr guten, gepflegten Zustand. Der Vermieter ist sehr freundlich und hilfsbereit.
Sehr zu empfehlen für Familien mit Kindern.


10 Ludvík (Rodina s malými deťmi, 31.8.2014)

Moc krásné a čisté,velká spokojenost.Velmi příjemná a starostlivá paní majitelka.Velmi se nám líbilo.


7.2 Peter (Rodina s malými deťmi, 30.8.2014)

Dobrá poloha,sedenie vonku,možnost grilovania,velká kupelna

jedna izba až príliš malá,slabé súkromie-počujete o čom sa bavia susedia :) trošku staršie vybavenie.


10 jindrich (Rodina s malými deťmi, 30.8.2014)

čistota a přístup k ubytovanym


Lucia (Rodina s malými deťmi, 30.8.2014)

Pozitívne tam nebolo nič!

Nespokojnosť so všetkým. Ubytovanie hrozné. Mali sme apartmán s jednou posteľou,s TV, ktorá nefungovala a ak náhodou fungovala tak až 30 min. Dostali sme kľúče od izby a za pol hodinu nám tam prišla iná rodina s kľúčmi tiež od našej izby,že ich práve dostali na "recepcii",že tam majú byť ubytovaní! Našťastie im dali inú izbu. Boli sme s malým dieťaťom (1,5 roka), v izbe bola zima a keď sme išli požiadať majiteľa či by nemohol zakúriť,že máme malé dieťa tak nám povedal,že kvôli nám určite zapínať kotol nebude. Tak sme museli spať v mikinách a teplákoch.Teplá voda sa zapínala až po 30 minútach tečenie. Jedlo? Na jedlo sme čakali 45 min. a to sme tam boli len my.


2.3 Lucia (Rodina s malými deťmi, 30.8.2014)

Pozitívne tam nebolo nič.

Nespokojnosť so všetkým. Ubytovanie hrozné. Mali sme apartmán s jednou posteľou,s TV, ktorá nefungovala a ak náhodou fungovala tak až 30 min. Dostali sme kľúče od izby a za pol hodinu nám tam prišla iná rodina s kľúčmi tiež od našej izby,že ich práve dostali na "recepcii",že tam majú byť ubytovaní! Našťastie im dali inú izbu. Boli sme s malým dieťaťom (1,5 roka), v izbe bola zima a keď sme išli požiadať majiteľa či by nemohol zakúriť,že máme malé dieťa tak nám povedal,že kvôli nám určite zapínať kotol nebude. Tak sme museli spať v mikinách a teplákoch.Teplá voda sa zapínala až po 30 minútach tečenie. Jedlo? Na jedlo sme čakali 45 min. a to sme tam boli len my.


10 Ewa (Rodina s malými deťmi, 30.8.2014)

Wszystko wspaniałe. Bardzo ładne, w pełni wyposażone. Cudowne widoki z podwórka. Idealne miejsce do wypoczynku oraz wypadu na wycieczki górskie.
Z pewnością wrócimy tu na dłużej;)


1 petr kubát (Mladý pár, 30.8.2014)

Vzhledem k tomu,že jsem si zarezervoval pokoj jak mailem ,tak i telefonicky,jsem byl velice překvapen,že na mé jmeno v penzionu není žádný pokoj.Majitel v zahraničí a nějaká ústní omluva od paní na recepci mě nijak nepřesvědčila.Ano,chyba se stane ale bohužel jsem neviděl ani snahu třeba sehnat nahradní ubytování....prostě pohoda.Vím,že moje ohodnocení nehraje žádnou roli,protože si v tomto ale i v jiných penzionech v Podhajské jsou tak jisti zákazniky,že nějaký Kubát z Prostějova je nemůže rozházet.Jinak jsem ubytování sehnal okamžitě jinde a pobyt v arealu byl skvělý.

 

 

 

 

Top destinácie na Slovensku

hhhhNajobľúbenejšie letné destinácie na Slovensku sú v posledných rokoch: Podhájska, Štúrovo a Veľký Meder. Následne sú to celoročne obľúbené destinácie na Liptove (Bešeňová, Liptovský Ján, okolie Liptovského Mikuláša a Demänovskej doliny), Orave (Terchová, Zuberec, Oravská priehrada a ďalšie) a Vysoké Tatry. Zaujímavé sú aj Slovenský raj, Senec, Patince a Bojnice.

Zimné top destinácie sú: Donovaly, Terchová, Ždiar, Zuberec, Jasná, Oravice, Zázrivá ako aj ďalšie obce na Liptove, Orave a vo Vysokých Tatrách. Následne sú to opäť celoročne prevádzkované aquaparky na juhu Slovenska.

Kto chodí na Slovensko?

Podľa štatistík Slovensko najviac navštevujú Slováci, Češi, Poliaci a Maďari. Presné údaje si môžete pozrieť tu: rok 2012 a za rok 2013.

O Slovensku

Malá veľká krajina. Malý štát Slovensko sa nachádza v strednej Európe a jej hlavným mestom je Bratislava. Slovensko susedí s Českom, Rakúskom, Poľskom, Ukrajinou a Maďarskom. Najdlhšiu hranicu 678 km, má s Maďarskom, najkratšiu 92 km s Ukrajinou. Najsevernejší bod Slovenska sa nachádza na Orave v obci Oravská Polhora, najjužnejší bod Slovenska je v Patinciach pri meste Komárno, najzápadnejší bod je pri Záhorskej Vsi a najvýchodnejší bod Slovenska sa nachádza pri Novej Sedlici. Medzi Záhorskou Vsou a Novou Sedlicou je vzdialenosť 428 km.

ddÚzemie Slovenskej republiky je od roku 1996 rozdelené na 8 krajov - Banskobystrický, Bratislavský, Košický, Nitriansky, Prešovský, Trenčiansky, Trnavský a Žilinský kraj. Najvyššími ústavnými činiteľmi v krajine je prezident Slovenskej republiky s premiérom a predsedom parlamentu. Najvyšší počet obyvateľov je v mestách Bratislava, Košice a Prešov.

krajinaNárodnostné zloženie Slovenska je pestré, nachádzajú sa tu Slováci, Maďari, Rómovia, Česi, Rusíni a Ukrajinci, Nemci, Poliaci. Úradným jazykom je slovenský jazyk. V našej krajine sa dá ľahko dorozumieť po česky a v poslednom čase sa zvyšuje počet ľudí, ktorí ovládajú cudzí jazyk, najmä angličtinu. Na juhu Slovenska sa dohovoríte aj po maďarsky. Od roku 2009 Slovensko prijalo euro ako oficiálnu slovensku menu. Väčšina obyvateľov Slovenska je rímsko-katolického vierovyznania. Slovensko je členom NATO a Európskej únie.

krajinaStred a sever Slovenskej krajiny je hornatý, na juhu a východe sa nachádzajú nížiny, ktoré sú dôležité pre poľnohospodárstvo Slovenska. Najvýznamnejšou riekou Slovenska je Dunaj, ktorý spája Bratislavu s dvoma hlavnými mestami susedných štátov - Viedňou a Budapešťou. Na Slovensku sa striedajú 4 ročné obdobia. Priemerná ročná teplota v nížinách je okolo 10 stupňov Celzia. Typickým príkladom je Hurbanovo. Priemerná ročná teplota v kotlinách je od 5 do 8,5 stupňa Celzia, napríklad v Poprade. Na horách napríklad na Chopku sa priemerná ročná teplota pohybuje okolo 5 stupňov Celzia. Na Slovensku je mnoho riek, ktoré tu pramenia a preto sú málo vodnaté. Vodstvo sa delí na úmorie Baltského a Čierneho mora. Povodia riek Poprad a Dunajec patria k úmoriu Baltského mora. K úmoriu Čierneho mora patria povodia riek Morava, Dunaj a Tisa. Na Slovensku je množstvo významných plies, ktoré vznikli ústupom horského ľadovca napríklad Štrbské pleso alebo Veľké Hincovo pleso. Najviac priehrad sa nachádza na Váhu - napríklad Liptovská Mara, Sĺňava a iné.

krajinaVeľkú časť územia Slovenska zaberajú Západné Karpaty. Slovensko objavuje čoraz viac turistov, ktorých fascinuje množstvo prírodných krás a historických pamiatok. Kúpaliská, hrady, pohoria a lyžiarske strediská sú atraktívne a vyhľadávané aj zahraničnou klientelou. Napriek neveľkej rozlohe Slovenska sa tu nachádza obrovské množstvo prírodných krás. Na juhu sú úrodné, suchšie nížiny, ktoré sú obklopené pahorkatinami, pozvoľna prechádzajú na severe do pohorí, v ktorých aj počas horúceho leta môžete objaviť kotlinu so zvyškom snehu. Väčšina nížin sa využíva na poľnohospodárstvo. Výška týchto nížin postupne narastá a v centrálnej časti, ktorú predstavujú Vysoké Tatry, dosahuje výšku 2 655 m. Túto výšku dosahuje najvyšší štít karpatského oblúku - Gerlachovský štít. Najnižšie položeným miestom je rieka Bodrog.

Vysoké Tatry, najmenšie veľhory sveta, si môžete užiť v každom ročnom období. Ponúkajú jedinečné možnosti turistiky. V lete si môžete zašportovať na vodných nádržiach so širokou ponukou vodných športov. Pre vyznávačov lyžovania sú Vysoké Tatry na lyžovanie ako stvorené. Vo Vysokých Tatrách sa nachádzajú malé aj veľké vodopády, z ktorých najvýznamnejší je Kmeťov vodopád.

krajinaSlovensko je výnimočné krásnou prírodou a množstvom zaujímavých atrakcií. Slovenský kras je najvrozsiahlejšie krasové územie v strednej Európe, ktoré ukrýva až 1 110 jaskýň. Súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je Spišský hrad, ktorý svojou rozlohou 40 000 m2 patrí k najrozsiahlejším hradom. V meste Levoča sa nachádza najvyšší drevený gotický oltár na svete. Na Slovensku v Banskej Štiavnici sa nachádza najstaršia vysoká technická škola na svete.

Na Slovensku sa nachádza viac ako 1 000 chránených území. Je tu 9 národných parkov, z toho najznámejší Tatranský národný park. Ďalej tu máme 16 chránených krajinných území s množstvom vzácnych rastlín a živočíchov. Obchodná sieť na Slovensku je rozvinutá. Množstvo nákupných stredísk je otvorených aj v nedeľu a aj počas sviatkov.

Na Slovensku je dobre pretkaná cestná doprava. V Bratislave sa nachádza jedno z najvýznamnejším letist - letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, ktoré spája Slovensko s celým svetom. Druhé najväčšie mesto Slovenska, Košice, sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Košice sú situované neďaleko od hraníc s Maďarskom, Ukrajinou a Poľskom. Vďaka výhodnej polohe sa stali Košice dôležitým bodom na obchodných cestách, ale aj križovatkou dopravných trás, k čomu prispieva železničný uzol a medzinárodné letisko.