sme online
2054
ubytovaní
Prihláste sa | Pridajte si ubytovanie  |   slovensky

Vybrané objekty:

Poslať známemu e-mailom

Správa:
text je príliš krátky
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Známeho e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Poslať
 

Vybrané objekty :

Rezervácia (nezáväzná)

Vaše meno a priezvisko:
Vaše meno je nesprávne.
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Váš telefón:
nesprávny formát čísla
Počet dospelých
nesprávny počet dospelých
Počet detí
nesprávny počet detí
Dátum od
 
Dátum do
 
Správa / Poznámka:
text je príliš krátky
Rezervovať
 

Najlepšie ubytovanie na Slovensku

Najlepšie hodnotené

Posledné hodnotené

10 Ivana (Skupina, 22.4.2014)

Chata sa nachádza v krásnom romantickom prostredí, keďže hneď za chatou je lesík a asi 10 minút chôdze aj prvé turistické a cyklo značky ( odporúčam vyhliadku Matky Božej cez les skratkou - nádherný výhľad) a samozrejme Tomášovský výhľad. My sme mali so sebou bicykle a hlavne veľa detí, ktorým postačilo bicyklovať sa aj po okolí a hrať futbal za chatou. V blízkosti sa nachádza tiež veľmi pekná reštaurácia s ešte krajším posedením a ihriskom pre deti. Chata poskytuje dostatok súkromia, pretože apartmány majú samostatné vchody. Podkrovie je zase dostatočne priestranné pre spoločne strávený čas ( oceňujem obrovský gauč a celkovo pekný interiér). Samozrejme altánok s krbom ( samozrejme zásuvka bola tiež, pretože večer bez hudby to nejde) a dostatkom dreva aj pre vonkajšie ohnisko. Proste nádherné miesto s krásnou atmosférou a samozrejme príjemným a ústretovým majiteľom ( poskytol nám súkromný úkryt bicyklov) Všetko bolo dokonalé. Ďakujeme :-)


10 Gabriela (Rodina so staršími deťmi, 22.4.2014)

Priam neskutočná atmosféra, ktorá na vás vdýchne po prekročení prahu tejto drevenice učaruje úplne každému, kto má aspoň malinký vzťah k prírode a ekológii.
Dokonalá čistota a zmysel pre najmenší detail sú vizitkou starostlivých a veľmi ústretových majiteľov. Pre nás bol milým "bonusom" navyše neskutočne nádherné väčšie šteniatko, ktoré si získalo celú rodinu.
Radi sa tu znova ubytujeme.


Milada (Rodina so staršími deťmi, 22.4.2014)

Pokoje jsou čisté,prostorné,mohu jen doporučit.Ztrávili jsme u vás příjemný víkend.Určitě se k vám vrátíme.


9.9 adriana (Mladý pár, 22.4.2014)

Urcite sa tam este vratime


10 daniela (Rodina s malými deťmi, 22.4.2014)

vybirba poloha,dostupnost,super komunikacia s pani ferencikovou,vyborna cena, vela moznosti kam ist s detmi, aj dospelaci si pridu na svoje, vybavenie chaty, blizkost mesta ci uz kvoli obchodu alebo v pripade nutnosti, popis zodpoveda.my smevboli velmi spokojni bolo nas 8dospelych,3deti a havo a miesta tam bolo hafo este dve izby boli volne.;-);-);-)

ziadne


Rastik (Rodina s malými deťmi, 22.4.2014)

Majiteľ nám asi dva týždne pred ubytovaním zdvihol ceny, pretože v tom čase mala byť Veľká noc, na svojej stránke však info o rozličných cenách nemal. Za 11-mesačné dieťa bez špeciálnych požiadaviek chcel cenu ako za dospelú osobu (tú navýšenú samozrejme). Ubytovanie sme na základe tohto nekorektného prístupu okamžite zrušili.


9.9 Peter (Rodina s malými deťmi, 22.4.2014)

Výborné ubytovanie, príjemné prostredie a veľmi príjemný majiteľ.


9.9 Richard (Rodina s malými deťmi, 22.4.2014)

velka spokojnost, ciste ubytovanie so vsetkym potrebnym zariadenim...vynimocne spravanie majitela, pocit bezpecia a komfortu, prostredie vhodne pre deti kazdeho veku, urcite sa tam vratime


9.9 Richard (Rodina s malými deťmi, 22.4.2014)

velka spokojnost, ciste ubytovanie so vsetkym potrebnym zariadenim...vynimocne spravanie majitela, pocit bezpecia a komfortu, prostredie vhodne pre deti kazdeho veku, urcite sa tam vratime


10 Lubos (Priatelia, 22.4.2014)

Krasna chata v nadhernom prostredi, super vybavena, nema chybu, velmi mila a ochotna pani majitelka

Priliz rychlo tam ubieha cas :)

 

 

 

 

Top destinácie na Slovensku

hhhhNajobľúbenejšie letné destinácie na Slovensku sú v posledných rokoch: Podhájska, Štúrovo a Veľký Meder. Následne sú to celoročne obľúbené destinácie na Liptove (Bešeňová, Liptovský Ján, okolie Liptovského Mikuláša a Demänovskej doliny), Orave (Terchová, Zuberec, Oravská priehrada a ďalšie) a Vysoké Tatry. Zaujímavé sú aj Slovenský raj, Senec, Patince a Bojnice.

Zimné top destinácie sú: Donovaly, Terchová, Ždiar, Zuberec, Jasná, Oravice, Zázrivá ako aj ďalšie obce na Liptove, Orave a vo Vysokých Tatrách. Následne sú to opäť celoročne prevádzkované aquaparky na juhu Slovenska.

Kto chodí na Slovensko?

Podľa štatistík Slovensko najviac navštevujú Slováci, Češi, Poliaci a Maďari. Presné údaje si môžete pozrieť tu: rok 2012 a za rok 2013.

O Slovensku

Malá veľká krajina. Malý štát Slovensko sa nachádza v strednej Európe a jej hlavným mestom je Bratislava. Slovensko susedí s Českom, Rakúskom, Poľskom, Ukrajinou a Maďarskom. Najdlhšiu hranicu 678 km, má s Maďarskom, najkratšiu 92 km s Ukrajinou. Najsevernejší bod Slovenska sa nachádza na Orave v obci Oravská Polhora, najjužnejší bod Slovenska je v Patinciach pri meste Komárno, najzápadnejší bod je pri Záhorskej Vsi a najvýchodnejší bod Slovenska sa nachádza pri Novej Sedlici. Medzi Záhorskou Vsou a Novou Sedlicou je vzdialenosť 428 km.

ddÚzemie Slovenskej republiky je od roku 1996 rozdelené na 8 krajov - Banskobystrický, Bratislavský, Košický, Nitriansky, Prešovský, Trenčiansky, Trnavský a Žilinský kraj. Najvyššími ústavnými činiteľmi v krajine je prezident Slovenskej republiky s premiérom a predsedom parlamentu. Najvyšší počet obyvateľov je v mestách Bratislava, Košice a Prešov.

krajinaNárodnostné zloženie Slovenska je pestré, nachádzajú sa tu Slováci, Maďari, Rómovia, Česi, Rusíni a Ukrajinci, Nemci, Poliaci. Úradným jazykom je slovenský jazyk. V našej krajine sa dá ľahko dorozumieť po česky a v poslednom čase sa zvyšuje počet ľudí, ktorí ovládajú cudzí jazyk, najmä angličtinu. Na juhu Slovenska sa dohovoríte aj po maďarsky. Od roku 2009 Slovensko prijalo euro ako oficiálnu slovensku menu. Väčšina obyvateľov Slovenska je rímsko-katolického vierovyznania. Slovensko je členom NATO a Európskej únie.

krajinaStred a sever Slovenskej krajiny je hornatý, na juhu a východe sa nachádzajú nížiny, ktoré sú dôležité pre poľnohospodárstvo Slovenska. Najvýznamnejšou riekou Slovenska je Dunaj, ktorý spája Bratislavu s dvoma hlavnými mestami susedných štátov - Viedňou a Budapešťou. Na Slovensku sa striedajú 4 ročné obdobia. Priemerná ročná teplota v nížinách je okolo 10 stupňov Celzia. Typickým príkladom je Hurbanovo. Priemerná ročná teplota v kotlinách je od 5 do 8,5 stupňa Celzia, napríklad v Poprade. Na horách napríklad na Chopku sa priemerná ročná teplota pohybuje okolo 5 stupňov Celzia. Na Slovensku je mnoho riek, ktoré tu pramenia a preto sú málo vodnaté. Vodstvo sa delí na úmorie Baltského a Čierneho mora. Povodia riek Poprad a Dunajec patria k úmoriu Baltského mora. K úmoriu Čierneho mora patria povodia riek Morava, Dunaj a Tisa. Na Slovensku je množstvo významných plies, ktoré vznikli ústupom horského ľadovca napríklad Štrbské pleso alebo Veľké Hincovo pleso. Najviac priehrad sa nachádza na Váhu - napríklad Liptovská Mara, Sĺňava a iné.

krajinaVeľkú časť územia Slovenska zaberajú Západné Karpaty. Slovensko objavuje čoraz viac turistov, ktorých fascinuje množstvo prírodných krás a historických pamiatok. Kúpaliská, hrady, pohoria a lyžiarske strediská sú atraktívne a vyhľadávané aj zahraničnou klientelou. Napriek neveľkej rozlohe Slovenska sa tu nachádza obrovské množstvo prírodných krás. Na juhu sú úrodné, suchšie nížiny, ktoré sú obklopené pahorkatinami, pozvoľna prechádzajú na severe do pohorí, v ktorých aj počas horúceho leta môžete objaviť kotlinu so zvyškom snehu. Väčšina nížin sa využíva na poľnohospodárstvo. Výška týchto nížin postupne narastá a v centrálnej časti, ktorú predstavujú Vysoké Tatry, dosahuje výšku 2 655 m. Túto výšku dosahuje najvyšší štít karpatského oblúku - Gerlachovský štít. Najnižšie položeným miestom je rieka Bodrog.

Vysoké Tatry, najmenšie veľhory sveta, si môžete užiť v každom ročnom období. Ponúkajú jedinečné možnosti turistiky. V lete si môžete zašportovať na vodných nádržiach so širokou ponukou vodných športov. Pre vyznávačov lyžovania sú Vysoké Tatry na lyžovanie ako stvorené. Vo Vysokých Tatrách sa nachádzajú malé aj veľké vodopády, z ktorých najvýznamnejší je Kmeťov vodopád.

krajinaSlovensko je výnimočné krásnou prírodou a množstvom zaujímavých atrakcií. Slovenský kras je najvrozsiahlejšie krasové územie v strednej Európe, ktoré ukrýva až 1 110 jaskýň. Súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je Spišský hrad, ktorý svojou rozlohou 40 000 m2 patrí k najrozsiahlejším hradom. V meste Levoča sa nachádza najvyšší drevený gotický oltár na svete. Na Slovensku v Banskej Štiavnici sa nachádza najstaršia vysoká technická škola na svete.

Na Slovensku sa nachádza viac ako 1 000 chránených území. Je tu 9 národných parkov, z toho najznámejší Tatranský národný park. Ďalej tu máme 16 chránených krajinných území s množstvom vzácnych rastlín a živočíchov. Obchodná sieť na Slovensku je rozvinutá. Množstvo nákupných stredísk je otvorených aj v nedeľu a aj počas sviatkov.

Na Slovensku je dobre pretkaná cestná doprava. V Bratislave sa nachádza jedno z najvýznamnejším letist - letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, ktoré spája Slovensko s celým svetom. Druhé najväčšie mesto Slovenska, Košice, sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Košice sú situované neďaleko od hraníc s Maďarskom, Ukrajinou a Poľskom. Vďaka výhodnej polohe sa stali Košice dôležitým bodom na obchodných cestách, ale aj križovatkou dopravných trás, k čomu prispieva železničný uzol a medzinárodné letisko.