sme online
2598ubytovaní
Prihláste sa | Pridajte si ubytovanie  |   slovensky

Vybrané objekty:

Poslať známemu e-mailom

Správa:
text je príliš krátky
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Známeho e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Poslať
 

Vybrané objekty :

Rezervácia (nezáväzná)

Meno a priezvisko:
Vaše meno je nesprávne.
E-mail:
nesprávny formát e-mailu
Váš telefón:
nesprávny formát čísla
Počet dospelých
nesprávny počet dospelých
Počet detí
nesprávny počet detí
Dátum od
 
Dátum do
 
Správa / Poznámka:
text je príliš krátky
Rezervovať
 

Najlepšie ubytovanie na Slovensku

Najlepšie hodnotené

Posledné hodnotené

8.9 Katarina (Priatelia, 26.2.2015)

Na TV isli len polske kanaly


10 Mária (Skupina, 26.2.2015)

Vybavenie chaty bolo super, majiteľka chaty veľmi zlatá a sympatická žena. Bolo nám tam super (peckovo) deti ale aj starší sa mali kde vyblázniť. Odporúčam. My sa tam s celou rodinou chystáme v júni opäť. =) =) Ďakujeme za všetko, bolo super, tešíme sa na ďalšiu akciovku. . =)


10 Petra (Rodina so staršími deťmi, 26.2.2015)

krásne ubytovanie v krásnom prostredí s možnosťami sa kultúrne vyžiť, oddychom, športom, pre malých aj dospelých...


10 Evka (Rodina s malými deťmi, 26.2.2015)

Všetko bolo super určite sa ešte vrátime :) Veľký a priestranný dvor boli sme milo prekvapení. Veľa atrakcií bazén, pingpongový stôl, trampolína, šmýkačka.

neboli


10 Danica (, 26.2.2015)

Znovu sme travili našu dovolenku v tomto zariadení,kde sme veľmi spokojní a chceme aj touto cestou poďakovať milým domácim,ktorí majú profesionálny prístup k hosťom.
Ubytovacie zariadenie má výbornú polohu,krásne okolie,vnútorné priestory krásne a čisté,vybavenie úplne dostačujúce,kuchynky plne vybavené,no proste,boli sme po všetkých stránkach spokojní,ďakujeme a znovu sa vrátime


9.4 Miloslav (Starší pár, 26.2.2015)

Prostředí a blízkost Aqa parku

pouze počáteční chlad v ubytovacím zařízení.


9.7 Zuzana (Priatelia, 26.2.2015)

Je to perfektná chata so skvelým vybavením - veľmi fajn zariadené izby, tak isto kuchyňa, obývačka(resp. spoločenská miestnosť). Je vhodná aj pre rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravený veselý detský kútik. Je to chata, ktorá sa dá veľmi dobre využiť na letný aj zimný pobyt. Dá sa v nej zažiť príjemný večer pri krbe, k dispozícii je aj TV a DVD prehrávačom. Dá sa tu zahrať stolný tenis, biliard i šípky. Je tu tiež možnosť sauny alebo výrivky. Je pri nej aj miesto na parkovanie. Naozaj komplexne, vkusne a príjemne vybavená chata, kde sa oplatí ísť.

žiadne mi nenapadajú


2.3 Alena (Rodina s malými deťmi, 25.2.2015)

Neochota majiteľov, prístup ku zákazníkom a k ich deťom (neúnosné, urážajúce). Poloha absolútne nezodpovedá popisu - nie je v centre obce. WIFI - nie vždy zapnuté.Podobne je to aj s "kompletne" zariadenou kuchyňou. Počas celého pobytu nikto nevyniesol odpadky ani nedoložil toaletný papier. Dokonca majitelia neboli ochotní zapnúť kúrenie (v zime, po lyžovačke si nemáte možnosť dať vyschnúť veci).
Neodporúčame rodinám s deťmi.


8 Peter (Rodina s malými deťmi, 25.2.2015)

Pekný,čistý apartman,všetko čo potrebujete je po ruke.

Lyžiarske stredisko:kvalita zjazdoviek- dobra,ale služby strediska hlboko pod primerom.listok iba celodenný,kivadlová doprava nedostatočná


6 Mariana (, 25.2.2015)

Mily personal,pekne cisto,krasne prostredie penzionu

Fotky nezobrazuju realne velkost izieb,na stranke nie su uvedene casove obmedzenia na vstup bazena ( len 2 hodiny denne ) ani sauny. Cely objekt bol dost "natlaceny", nahusto izby,nahusto jedalen,atd...

 

 

 

 

Top destinácie na Slovensku

hhhhNajobľúbenejšie letné destinácie na Slovensku sú v posledných rokoch: Podhájska, Štúrovo a Veľký Meder. Následne sú to celoročne obľúbené destinácie na Liptove (Bešeňová, Liptovský Ján, okolie Liptovského Mikuláša a Demänovskej doliny), Orave (Terchová, Zuberec, Oravská priehrada a ďalšie) a Vysoké Tatry. Zaujímavé sú aj Slovenský raj, Senec, Patince a Bojnice.

Zimné top destinácie sú: Donovaly, Terchová, Ždiar, Zuberec, Jasná, Oravice, Zázrivá ako aj ďalšie obce na Liptove, Orave a vo Vysokých Tatrách. Následne sú to opäť celoročne prevádzkované aquaparky na juhu Slovenska.

Kto chodí na Slovensko?

Podľa štatistík Slovensko najviac navštevujú Slováci, Češi, Poliaci a Maďari. Presné údaje si môžete pozrieť tu: rok 2012 a za rok 2013.

O Slovensku

Malá veľká krajina. Malý štát Slovensko sa nachádza v strednej Európe a jej hlavným mestom je Bratislava. Slovensko susedí s Českom, Rakúskom, Poľskom, Ukrajinou a Maďarskom. Najdlhšiu hranicu 678 km, má s Maďarskom, najkratšiu 92 km s Ukrajinou. Najsevernejší bod Slovenska sa nachádza na Orave v obci Oravská Polhora, najjužnejší bod Slovenska je v Patinciach pri meste Komárno, najzápadnejší bod je pri Záhorskej Vsi a najvýchodnejší bod Slovenska sa nachádza pri Novej Sedlici. Medzi Záhorskou Vsou a Novou Sedlicou je vzdialenosť 428 km.

ddÚzemie Slovenskej republiky je od roku 1996 rozdelené na 8 krajov - Banskobystrický, Bratislavský, Košický, Nitriansky, Prešovský, Trenčiansky, Trnavský a Žilinský kraj. Najvyššími ústavnými činiteľmi v krajine je prezident Slovenskej republiky s premiérom a predsedom parlamentu. Najvyšší počet obyvateľov je v mestách Bratislava, Košice a Prešov.

krajinaNárodnostné zloženie Slovenska je pestré, nachádzajú sa tu Slováci, Maďari, Rómovia, Česi, Rusíni a Ukrajinci, Nemci, Poliaci. Úradným jazykom je slovenský jazyk. V našej krajine sa dá ľahko dorozumieť po česky a v poslednom čase sa zvyšuje počet ľudí, ktorí ovládajú cudzí jazyk, najmä angličtinu. Na juhu Slovenska sa dohovoríte aj po maďarsky. Od roku 2009 Slovensko prijalo euro ako oficiálnu slovensku menu. Väčšina obyvateľov Slovenska je rímsko-katolického vierovyznania. Slovensko je členom NATO a Európskej únie.

krajinaStred a sever Slovenskej krajiny je hornatý, na juhu a východe sa nachádzajú nížiny, ktoré sú dôležité pre poľnohospodárstvo Slovenska. Najvýznamnejšou riekou Slovenska je Dunaj, ktorý spája Bratislavu s dvoma hlavnými mestami susedných štátov - Viedňou a Budapešťou. Na Slovensku sa striedajú 4 ročné obdobia. Priemerná ročná teplota v nížinách je okolo 10 stupňov Celzia. Typickým príkladom je Hurbanovo. Priemerná ročná teplota v kotlinách je od 5 do 8,5 stupňa Celzia, napríklad v Poprade. Na horách napríklad na Chopku sa priemerná ročná teplota pohybuje okolo 5 stupňov Celzia. Na Slovensku je mnoho riek, ktoré tu pramenia a preto sú málo vodnaté. Vodstvo sa delí na úmorie Baltského a Čierneho mora. Povodia riek Poprad a Dunajec patria k úmoriu Baltského mora. K úmoriu Čierneho mora patria povodia riek Morava, Dunaj a Tisa. Na Slovensku je množstvo významných plies, ktoré vznikli ústupom horského ľadovca napríklad Štrbské pleso alebo Veľké Hincovo pleso. Najviac priehrad sa nachádza na Váhu - napríklad Liptovská Mara, Sĺňava a iné.

krajinaVeľkú časť územia Slovenska zaberajú Západné Karpaty. Slovensko objavuje čoraz viac turistov, ktorých fascinuje množstvo prírodných krás a historických pamiatok. Kúpaliská, hrady, pohoria a lyžiarske strediská sú atraktívne a vyhľadávané aj zahraničnou klientelou. Napriek neveľkej rozlohe Slovenska sa tu nachádza obrovské množstvo prírodných krás. Na juhu sú úrodné, suchšie nížiny, ktoré sú obklopené pahorkatinami, pozvoľna prechádzajú na severe do pohorí, v ktorých aj počas horúceho leta môžete objaviť kotlinu so zvyškom snehu. Väčšina nížin sa využíva na poľnohospodárstvo. Výška týchto nížin postupne narastá a v centrálnej časti, ktorú predstavujú Vysoké Tatry, dosahuje výšku 2 655 m. Túto výšku dosahuje najvyšší štít karpatského oblúku - Gerlachovský štít. Najnižšie položeným miestom je rieka Bodrog.

Vysoké Tatry, najmenšie veľhory sveta, si môžete užiť v každom ročnom období. Ponúkajú jedinečné možnosti turistiky. V lete si môžete zašportovať na vodných nádržiach so širokou ponukou vodných športov. Pre vyznávačov lyžovania sú Vysoké Tatry na lyžovanie ako stvorené. Vo Vysokých Tatrách sa nachádzajú malé aj veľké vodopády, z ktorých najvýznamnejší je Kmeťov vodopád.

krajinaSlovensko je výnimočné krásnou prírodou a množstvom zaujímavých atrakcií. Slovenský kras je najvrozsiahlejšie krasové územie v strednej Európe, ktoré ukrýva až 1 110 jaskýň. Súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je Spišský hrad, ktorý svojou rozlohou 40 000 m2 patrí k najrozsiahlejším hradom. V meste Levoča sa nachádza najvyšší drevený gotický oltár na svete. Na Slovensku v Banskej Štiavnici sa nachádza najstaršia vysoká technická škola na svete.

Na Slovensku sa nachádza viac ako 1 000 chránených území. Je tu 9 národných parkov, z toho najznámejší Tatranský národný park. Ďalej tu máme 16 chránených krajinných území s množstvom vzácnych rastlín a živočíchov. Obchodná sieť na Slovensku je rozvinutá. Množstvo nákupných stredísk je otvorených aj v nedeľu a aj počas sviatkov.

Na Slovensku je dobre pretkaná cestná doprava. V Bratislave sa nachádza jedno z najvýznamnejším letist - letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, ktoré spája Slovensko s celým svetom. Druhé najväčšie mesto Slovenska, Košice, sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Košice sú situované neďaleko od hraníc s Maďarskom, Ukrajinou a Poľskom. Vďaka výhodnej polohe sa stali Košice dôležitým bodom na obchodných cestách, ale aj križovatkou dopravných trás, k čomu prispieva železničný uzol a medzinárodné letisko.