sme online
2134ubytovaní
Prihláste sa | Pridajte si ubytovanie  |   slovensky

Vybrané objekty:

Poslať známemu e-mailom

Správa:
text je príliš krátky
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Známeho e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Poslať
 

Vybrané objekty :

Rezervácia (nezáväzná)

Vaše meno a priezvisko:
Vaše meno je nesprávne.
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Váš telefón:
nesprávny formát čísla
Počet dospelých
nesprávny počet dospelých
Počet detí
nesprávny počet detí
Dátum od
 
Dátum do
 
Správa / Poznámka:
text je príliš krátky
Rezervovať
 

Najlepšie ubytovanie na Slovensku

Najlepšie hodnotené

Posledné hodnotené

9 Petr (Rodina s malými deťmi, 27.7.2014)

Velmi příjemné ubytování. Majitelé jsou vzorní a pozorní hostitelé, kteří mimo jiné dokáží poradit co lze v blízkém i dalekém okolí zajímavého podniknout. Dětem (4 a 6) se zde moc líbilo a pravděpodobně se sem budeme vracet. Připadali jsme si jako součást rodiny majitele a moc za toto krásné přijetí děkujeme.

Nic nám nescházelo. I ve špatném počasí jsme si dokázali pobyt užít.


10 Dagmara (Rodina s malými deťmi, 27.7.2014)

Velmi milý majitelia,krasna chata v krasnom prostredi.Bonusom je jelen Mišo.urcite sa sem vratime aj nabuduce.


10 Alica (Priatelia, 27.7.2014)

Penzión je naozaj jedinečný, príjemné prostredie pre oddych. Izby útulne zariadené, v porovnaní s cenou nadštandartne vybavené. Strávili sme tu s priateľom pár dní a naša spokojnosť je neopísateľná, za všetkým však treba vidieť ľudí, ktorí sa o jej docielenie starajú. Pani vedúca sa k nám správala ako k najvzácnejším priateľom a taktiež ostatní zamestnanci boli veľmi milí a ochotní zabezpečiť nám všetko tak, aby sme si odtiaľ priniesli len tie najpozitívnejšie pocity. Radi sa sem opäť vrátime, prvé opakovanie plánujeme ešte toto leto.

Táto kolónka je úplne zbytočná.


10 vladimír (Rodina s malými deťmi, 27.7.2014)

Krásne doliny .

Nevyšlo nám počasie ,ale v tomto letnom období je tam počasie nestabilné.


5 Jana (Rodina s malými deťmi, 26.7.2014)

Do tohoto ubytování již nikdy

Paní domácí se chovalla nepřístojně, urážela nás a hned po prvním dni nás vyhodila z ubytování, a to z toho důvodu, že naše vnučka si hrála s dcerkou jiných ubytovaných klientů-Slováků. Bylo nám řečeno, že si může hrát pouze u našeho apartmánu, nepřejí si, abychom si zvali návštěvy či se vzájemně navštěvovali, a to jsme tam byli přítomni osobně cca 20 minut, neboť po ubytování jsme okamžitě odešli do thermal parku a vrátili se po 19.hodině, kdy se naše vnučka (podotýkám 4letá) seznámila s dcerkou slovenských klientů a chtěli si spolu hrát. Z dvorku, který byl součástí ubytování, byla vnučka vykázána do prostor určených pro náš apartmán 2x2m. Když jsme namítli, že nejsme v koncentračním táboře a sami zhodnotíme s kým se budeme stýkat či nebudeme, byli jsme z ubytováni vykázáni, byl nám okamžitě předložen účet za jednu noc a vráceny peníze za dalších 5 nocí s tím, že druhý den ráno se máme sbalit o "vypadnout" pokud nechceme akceptovat podmínky majitelů na jejich soukromém pozemku. Dokonce nám bylo vyhrožováno, že pokud po 22.00 hodině uslyší paní domácí sebemenší hluk, zavolá na nás policii.Paní domácí má pravděpodobně pocuchané nervy a v žádném případě nedoporučujeme ubytování u těchto lidí. Účtenku jsme obdrželi až při vyhazovu, nikoliv při ubytování a zaplacení za 6 nocí. Nepili jsme žádný alkohol, nedělali žádný rámus, nevyvolali jsme žádný konflikt, konfliktní je paní domácí, která v této rodině nosí kalhoty a manžel skáče, jak paní píská. I kdyby stálo ubytování 5 eur za osobu a noc, nikdy bychom se již u této rodiny neubytovali.


9.9 Lenka (Rodina s malými deťmi, 26.7.2014)

Byly jsme na chate dve rodiny s 3 detmy do dvou let a naprosto uzasne. Byla to super volba. Jediny nedostatek byla pracka, ktera tam neni, ale to uz by byl asi prehnany luxus, detem jsme veci proste premachli v ruce. Naopak velke plus ma pro nas mycka, usetrila spoustu cenneho casu a nejvice nami vyuzivane a oblibene bylo venkovni zastresene sezeni a samozrejme prolezacky a ostatni vyziti pro deti. Proste uzasne misto.


10 Stanka (Mladý pár, 26.7.2014)

Bolo tam super najviac sa to páčilo asi mojmu malemu synovi ktorý mohol loziť po tráve krásne ubytovanie možeme len odporučiť. hlavne strašne dobrá majitelka aj jej svokra vrátime sa určite dakujeme za všetko


10 Katarína (Rodina s malými deťmi, 26.7.2014)

Boli sme 3 rodinky s detičkami, ubytovanie krásne, čisté, moderné, izby priestranné, útulne a veľmi pekne zariadené, každá izba vlastné WC a kúpelňa, kuchyňa aj spoločenská miestnosť veľká,priestranná a perfektné vybavená, spoločenská miestnosť mala aj hračky aj spoločenské hry, knihy :) Na dvore preliezačky,domček,hojdačky a všetko pre deti, altánok vybavený grilom, pekné vonkajšie posedenie. Majitelia milí, ústretoví a príjemní. Určite sa vrátime :)


9.9 Eva (Rodina so staršími deťmi, 26.7.2014)

Krásna príroda, príjemní hostitelia, pokoj, pohoda. Veľa možností zábavy aj v prípade nepriaznivého počasia.


9.7 Dáša (Rodina so staršími deťmi, 26.7.2014)

Na chate Sofia sme strávili krásny týždeň, vyšlo nám aj počasie. Chata bola útulná, čistá, pred chatou bol krásne udržiavaný trávnik a príjemné sedenie. Veľkým plusom pre deti bol multifunkčný stôl s rôznymi hrami kde strávili veľa času. Absolvovali sme zaujímavé túry - Juráňová dolina, Roháčske plesá, Prosiecka aj Kvačianska dolina a samozrejme sme navštívili aj miestny aquapark . Boli sme spokojný aj s prístupom pána majiteľa, ktorého týmto pozdravujeme. Všetkým vrelo doporučujeme!

 

 

 

 

Top destinácie na Slovensku

hhhhNajobľúbenejšie letné destinácie na Slovensku sú v posledných rokoch: Podhájska, Štúrovo a Veľký Meder. Následne sú to celoročne obľúbené destinácie na Liptove (Bešeňová, Liptovský Ján, okolie Liptovského Mikuláša a Demänovskej doliny), Orave (Terchová, Zuberec, Oravská priehrada a ďalšie) a Vysoké Tatry. Zaujímavé sú aj Slovenský raj, Senec, Patince a Bojnice.

Zimné top destinácie sú: Donovaly, Terchová, Ždiar, Zuberec, Jasná, Oravice, Zázrivá ako aj ďalšie obce na Liptove, Orave a vo Vysokých Tatrách. Následne sú to opäť celoročne prevádzkované aquaparky na juhu Slovenska.

Kto chodí na Slovensko?

Podľa štatistík Slovensko najviac navštevujú Slováci, Češi, Poliaci a Maďari. Presné údaje si môžete pozrieť tu: rok 2012 a za rok 2013.

O Slovensku

Malá veľká krajina. Malý štát Slovensko sa nachádza v strednej Európe a jej hlavným mestom je Bratislava. Slovensko susedí s Českom, Rakúskom, Poľskom, Ukrajinou a Maďarskom. Najdlhšiu hranicu 678 km, má s Maďarskom, najkratšiu 92 km s Ukrajinou. Najsevernejší bod Slovenska sa nachádza na Orave v obci Oravská Polhora, najjužnejší bod Slovenska je v Patinciach pri meste Komárno, najzápadnejší bod je pri Záhorskej Vsi a najvýchodnejší bod Slovenska sa nachádza pri Novej Sedlici. Medzi Záhorskou Vsou a Novou Sedlicou je vzdialenosť 428 km.

ddÚzemie Slovenskej republiky je od roku 1996 rozdelené na 8 krajov - Banskobystrický, Bratislavský, Košický, Nitriansky, Prešovský, Trenčiansky, Trnavský a Žilinský kraj. Najvyššími ústavnými činiteľmi v krajine je prezident Slovenskej republiky s premiérom a predsedom parlamentu. Najvyšší počet obyvateľov je v mestách Bratislava, Košice a Prešov.

krajinaNárodnostné zloženie Slovenska je pestré, nachádzajú sa tu Slováci, Maďari, Rómovia, Česi, Rusíni a Ukrajinci, Nemci, Poliaci. Úradným jazykom je slovenský jazyk. V našej krajine sa dá ľahko dorozumieť po česky a v poslednom čase sa zvyšuje počet ľudí, ktorí ovládajú cudzí jazyk, najmä angličtinu. Na juhu Slovenska sa dohovoríte aj po maďarsky. Od roku 2009 Slovensko prijalo euro ako oficiálnu slovensku menu. Väčšina obyvateľov Slovenska je rímsko-katolického vierovyznania. Slovensko je členom NATO a Európskej únie.

krajinaStred a sever Slovenskej krajiny je hornatý, na juhu a východe sa nachádzajú nížiny, ktoré sú dôležité pre poľnohospodárstvo Slovenska. Najvýznamnejšou riekou Slovenska je Dunaj, ktorý spája Bratislavu s dvoma hlavnými mestami susedných štátov - Viedňou a Budapešťou. Na Slovensku sa striedajú 4 ročné obdobia. Priemerná ročná teplota v nížinách je okolo 10 stupňov Celzia. Typickým príkladom je Hurbanovo. Priemerná ročná teplota v kotlinách je od 5 do 8,5 stupňa Celzia, napríklad v Poprade. Na horách napríklad na Chopku sa priemerná ročná teplota pohybuje okolo 5 stupňov Celzia. Na Slovensku je mnoho riek, ktoré tu pramenia a preto sú málo vodnaté. Vodstvo sa delí na úmorie Baltského a Čierneho mora. Povodia riek Poprad a Dunajec patria k úmoriu Baltského mora. K úmoriu Čierneho mora patria povodia riek Morava, Dunaj a Tisa. Na Slovensku je množstvo významných plies, ktoré vznikli ústupom horského ľadovca napríklad Štrbské pleso alebo Veľké Hincovo pleso. Najviac priehrad sa nachádza na Váhu - napríklad Liptovská Mara, Sĺňava a iné.

krajinaVeľkú časť územia Slovenska zaberajú Západné Karpaty. Slovensko objavuje čoraz viac turistov, ktorých fascinuje množstvo prírodných krás a historických pamiatok. Kúpaliská, hrady, pohoria a lyžiarske strediská sú atraktívne a vyhľadávané aj zahraničnou klientelou. Napriek neveľkej rozlohe Slovenska sa tu nachádza obrovské množstvo prírodných krás. Na juhu sú úrodné, suchšie nížiny, ktoré sú obklopené pahorkatinami, pozvoľna prechádzajú na severe do pohorí, v ktorých aj počas horúceho leta môžete objaviť kotlinu so zvyškom snehu. Väčšina nížin sa využíva na poľnohospodárstvo. Výška týchto nížin postupne narastá a v centrálnej časti, ktorú predstavujú Vysoké Tatry, dosahuje výšku 2 655 m. Túto výšku dosahuje najvyšší štít karpatského oblúku - Gerlachovský štít. Najnižšie položeným miestom je rieka Bodrog.

Vysoké Tatry, najmenšie veľhory sveta, si môžete užiť v každom ročnom období. Ponúkajú jedinečné možnosti turistiky. V lete si môžete zašportovať na vodných nádržiach so širokou ponukou vodných športov. Pre vyznávačov lyžovania sú Vysoké Tatry na lyžovanie ako stvorené. Vo Vysokých Tatrách sa nachádzajú malé aj veľké vodopády, z ktorých najvýznamnejší je Kmeťov vodopád.

krajinaSlovensko je výnimočné krásnou prírodou a množstvom zaujímavých atrakcií. Slovenský kras je najvrozsiahlejšie krasové územie v strednej Európe, ktoré ukrýva až 1 110 jaskýň. Súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je Spišský hrad, ktorý svojou rozlohou 40 000 m2 patrí k najrozsiahlejším hradom. V meste Levoča sa nachádza najvyšší drevený gotický oltár na svete. Na Slovensku v Banskej Štiavnici sa nachádza najstaršia vysoká technická škola na svete.

Na Slovensku sa nachádza viac ako 1 000 chránených území. Je tu 9 národných parkov, z toho najznámejší Tatranský národný park. Ďalej tu máme 16 chránených krajinných území s množstvom vzácnych rastlín a živočíchov. Obchodná sieť na Slovensku je rozvinutá. Množstvo nákupných stredísk je otvorených aj v nedeľu a aj počas sviatkov.

Na Slovensku je dobre pretkaná cestná doprava. V Bratislave sa nachádza jedno z najvýznamnejším letist - letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, ktoré spája Slovensko s celým svetom. Druhé najväčšie mesto Slovenska, Košice, sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Košice sú situované neďaleko od hraníc s Maďarskom, Ukrajinou a Poľskom. Vďaka výhodnej polohe sa stali Košice dôležitým bodom na obchodných cestách, ale aj križovatkou dopravných trás, k čomu prispieva železničný uzol a medzinárodné letisko.