sme online
3131ubytovaní
Prihláste sa | Pridaj ubytovanie  |   slovensky
Nové vyhľadávanie
Liptovský Hrádok
13 osôb
Prihláste sa k odberu tipov kam ísť na výlet na Slovensku.

Vybrané objekty:

Poslať známemu e-mailom

Správa:
text je príliš krátky
Váš e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Známeho e-mail:
nesprávny formát e-mailu
Poslať
 

Vybrané objekty :

Rezervácia (nezáväzná)

Meno a priezvisko:
Vaše meno je nesprávne.
E-mail:
nesprávny formát e-mailu
Váš telefón:
nesprávny formát čísla
Počet dospelých
nesprávny počet dospelých
Počet detí
nesprávny počet detí
Dátum od
 
Dátum do
 
Správa / Poznámka:
text je príliš krátky
Rezervovať
 
0 objektov

Ubytovanie v Liptovskom Hrádku

 

Nenašiel som žiadne objekty.

Zvoľte iné kritériá vyhľadávania alebo si pridajte inzerát a ubytovatelia sa Vám sami ozvú.

 

Ubytovanie v okolí
Nenašli ste ubytovanie? Zadajte si inzerát s Vašimi kritériami a ubytovatelia sa Vám sami ozvú. Pošli dopyt!


Aj Vaše ubytovacie zariadenie môže byť zverejnené práve tu.

1. Ak ešte nie ste zaregistrovaný ubytovateľ, tak sa zaregistrujte kliknutím sem
2. Ak ste registrovaný ubytovateľ stačí nám dať vedieť emailom na info@ubytovanienaslovensku.eu a pošleme Vám detaily k úhrade do tejto sekcie.

Hrad pri ústí rieky

Na mieste, kde sa potok Belá vlieva do Váhu vyrástlo mesto Liptovský Hrádok. Je súčasťou Liptovskej kotliny a je najmenším mestom tejto oblasti, čo mu ale neuberá na kultúrnom bohatstve. V minulosti bol významný hlavne pre ťažbu rúd a pltníctvo, ale dodnes má svojim návštevníkom čo ponúknuť, tak ráčte vstúpiť.

Na prechádzkach po prírode

V blízkosti Liptovského Hrádku sa nachádza Chránený areál Hrádocké arborétum. Je to najvyššie položené arborétum v strednej Európe a ako názov sám napovedá, vyskytujú sa v ňom vzácne rastliny a dreviny a prechádzka padne vhod. Romantická je tiež prechádzka lipovou alejou Pod lipami s kaplnkou, ktorá vás chytí za srdce. Zaujímavá je aj Prírodná pamiatka Mašiansky balvan, ktorý bol kedysi riečnym ostrovom.

Cíťte sa ako hradní páni

Mesto dostalo svoj názov aj podľa hradu, ktorý tu od nepamäti stojí. V minulosti ho obklopovala vodná priekopa, ktorá už ale neexistuje. Po nedávnej rekonštrukcii je sprístupnený a tak sa môžete prejsť jeho chodbami. K pamiatkam ešte patrí Kostol Navštívenia Panny Márie s nádhernými nástennými maľbami, zvonica a vážnica v neďalekej Maši.

Vyberte sa do múzea

Národopisné múzeum v Liptovskom Hrádku je súčasťou ružomberského Liptovského múzea. Dozviete sa tu viac o historickej soľnej ceste, ale tiež môžete bližšie spoznať kultúru Liptova a život v dávnych časoch na tomto území. Navyše na území sú stopy pohrebiska lužickej kultúry a tiež predmety púchovskej kultúry a tak môžete na výstave obdivovať aj tieto archeologické skvosty.

Zdvihnite adrenalín na maximum

V prípade, že preferujete aktívne strávené dovolenky, tak okolie Liptovského Hrádku je pre vás ako stvorené. Keďže mestom pretekajú rieky Váh a tiež Belá, ktorá je jednou z najdravších riek u nás, berte člny a hurá splavovať. Rafting je v tejto oblasti veľmi rozšírený a splaviť môžete niekoľko kilometrov besnejúcej rieky.

Zabavte sa na country bále

V Liptovskom Hrádku je už tradíciou podujatie Folkovanie Pod Skalkou. Vychutnáte si nielen dobrú folkovú a country muziku, ale záverom si môžete aj zakrepčiť na country bále. Večer je potom tradičné posedenie pri vatre, ktoré je rovnako plné zábavy a tanca. Hladní tiež odchádzať nebudete, pestrá je ochutnávka rôznych jedál a tiež guľášovanie.

Kam by vás nohy mali zaviesť

Ak neviete počas dovolenky obsedieť, vyberte sa na túru. Priamo z Liptovského Hrádku vedú turistické chodníčky smerom do Nízkych Tatier, kde sa môžete dostať do Jánskej či Bocianskej doliny. Vybrať sa môžete aj na opačnú stranu, do Vysokých Tatier a konkrétne do TichejKôprovej doliny, či do Jamníckej doliny zase v Západných Tatrách. Na výber toho máte neúrekom, len aby nohy stačili.

V zime berte lyže, bežky

Ani zimná pohoda nie je v Liptovskom Hrásku narušená. Ani nie päť kilometrov ďalej sa nachádza Lyžiarske stredisko Dovalovo. Vziať môžete aj deti, prípadne menej skúsených lyžiarov, pretože zjazdovky sú prispôsobené všetkým. Navyše je vytvorená aj bežková trať. Zaujímavosťou je aj mestská olympiáda v zjazde, ktorá sa tu koná pravidelne každý rok a môžete sa zapojiť a s výhrou sa vám bude na krásy Liptova spomínať ešte krajšie.

Penzión pod Kriváňom | 09.05.2015 17:35

Ing. Spiak Ján (Ubytovateľ)

Krásna Podtatranská príroda, rybárčenie na rieke Belá,rafting,hubárčenie,cyklotrasy,výlet ku" Kápličke", ku hradu,výlet do Pribyliny skanzem -peši alebo na bicykli. V obci sa nachádza obchod,2 krčmy, kostol zo 17.storočia,zaujímavé historické domčeky murované aj drevenice, 3 starobylé zemianske domy s peknou architektúrou. V zime korčuľovanie na vodnej priekope pri hrade.


| 17.03.2014 11:01

Jana Stanová (Ubytovateľ)

Liptovský Hrádok, to je hrad a zámok, prvá lesnícka škola v Uhorsku, arborétum, budova Soľného úradu, židovský cintorín, chránená lipová alej Pod lipami s kaplnkou so sochou Piety blahoslavenej Panny Márie a klasicistickým rímskokatolíckym kostolom. Je to mesto s čarokrásnou prírodou pri sútoku Belej s Váhom, ktoré Vám ponúka pestrú ponuku služieb s možnosťou adrenalínového vyžitia vodákov, lyžiarov, skialpinistov, horolezcov, rybárov a poľovníkov. Pekné a príjemné zážitky si odnesú aj milovníci celoročného pohybu v termálnej vode, kultúrno - historických pamiatok a dobrej zábavy


25.07.2015 14:04

Lucia (návštevník)

v nedalekom Lipt.Hradku krasny hrad a kastiel s jazierkom, vyhliadka na Skalke. Pristup k rieke Bystra - krasne kamienkove koryto


23.03.2015 08:35

Symona Alesíková (návštevník)

Obec je veľmi pekná. Je to malebné mestečko s historickým hradom.


19.03.2014 10:12

Mimi (návštevník)

Obec samotná nie je atraktívna, ale všetky zaujímavé miesta Liptova, Nízkych i Vysokých Tatier sú dostupné do pol hodony cesty autom.


08.01.2014 11:51

Elena Šimová (návštevník)

Milá obec s historickými budovami, domami, a úžasne prístupnými obyvateľmi.

Exkluzívny zoznam

Vyplňte formulár a pošleme Vám exkluzívny zoznam 30 najlepšie hodnotených ubytovaní na Slovensku.

Meno a priezvisko:
Vaše meno je nesprávne.
E-mail:
nesprávny formát e-mailu